Jak zamówić wizytówki przez internet

Dobrze zaprojektowana wizytówka to jeden z najważniejszych znaków rozpoznawczych każdej profesjonalnej firm.  Przedstawiając, komuś nasze usługi nie zanudzamy go, zbędnym „gadaniem”, tylko wręczamy prostą, ale dobrze wykonaną wizytówkę. To właśnie z niej odbiorca może dowiedzieć się podstawowych informacji o naszej firmie. Obecnie tego typu produkt to jeden z podstawowych asortymentów każdej drukarni. Tym bardziej, że możemy zamówić odpowiednie wizytówki bez wychodzenia z domu.

Od czego zacząć zamawianie wizytówek?

Wizytówki online to przede wszystkim odpowiedni sposób ich projektowania. Nie musimy od razu wydawać na wizytówki wszystkich funduszy jakie mamy do dyspozycji. Jeśli wybierzemy, tanie wizytówki nie oznacza, że będą, one gorzej wyglądały. Liczy się eleganckie i porządne wykonanie. Ważne jest ustalenie, ile potrzebujemy wizytówek, do jakich celów i czy w najbliższym czasie konieczne będą jakieś modyfikacje. Projekt możemy przygotować przez grafika lub skorzystać z gotowych wzorów. Czasem drukarnie otrzymują od firmy kilka różnych szablonów. W takich wypadkach najczęściej stosowany jest druk próbny, a rezultaty wysyłane w postaci próbników bezpośrednio do klienta.

Jaki druk zastosować do wizytówek?

W przypadku drukowania wizytówek musimy pamiętać o zastosowaniu wypukłego druku. Wybór tego rodzaju druku jest w pełni uzasadniony, jeżeli zależy nam na podniesieniu prestiżu firmy. Wizytówki z drukiem wypukłym nie tylko prezentując się elegancko i profesjonalnie, ale także są przyjemne w dotyku i nie ześlizgują się z dłoni.

Zobacz również  Co to jest faktura proforma?

drukowanie

Przy zamówieniu online musimy pamiętać też o wyborze kolorystyki naszej wizytówki. W zależności od branży, może być ona mocna zróżnicowana. Niestandardowe projekty doskonale sprawdzą się np. w branży reklamowej lub rozrywkowej. Z kolei, dla korporacji czy firm świadczących usługi dla biznesu lepiej postawić na bardziej stonowane realizacje. Istotne będzie też stanowisko jakiego tyczyć ma się wizytówka. Projekt może się delikatnie różnić w zależności od tego czy mamy do czynienia np. z przedstawicielem handlowym czy prezesem firmy.

Ważny jest również odpowiedni format wizytówki. Zdecydowanie lepiej jest ograniczyć się do standardowych rozmiarów, które łatwo zmieszczą się w portfelu lub w wizytowniku. Unikniemy wtedy niekomfortowej sytuacji związanej z tym, że nasz rozmówca zastanawia się gdzie i jak schować naszą wizytówkę.

Zamawianie wizytówek w internecie

Zamawiając wizytówki online bezpośrednio z drukarni musimy zwrócić uwagę na typ papieru. Jego jakość ma bardzo duże znaczenie. Im lepszy wybór, tym trwalsza będzie nasza wizytówka. Jeśli chcemy, to w każdej chwili, możemy zdecydować się na nietypowy wygląd naszej wizytówki. Tutaj nie ogranicza nas inwencja twórcza, ale musimy pamiętać o zachowaniu zasad estetyki. Gdy już zamówimy wizytówki, otrzymujemy bezpłatnie materiał próbny, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy wszystkie nasze wytyczne zostały spełnione. Jeśli wszystko się zgadza, to czekamy na zamówiony produkt. Jeżeli bardzo nam się śpieszy, warto skorzystać z usług drukarni cyfrowej. Różnice w jakości nie będą widoczne, a małe ilości wizytówek można wydrukować już w kilka godzin po złożeniu zamówienia.

Zobacz również  Niezawodny producent oprogramowania, czyli jaki?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *