Przewodnik po smartfonach: jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Smartfon

Technologia rozwija się cały czas, co przekłada się na coraz ciekawsze funkcje stosowane w smartfonach. Do wyboru są różne modele telefonów, które dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Jak zatem wybrać idealny model dopasowany do własnych potrzeb? Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Smartfon-telefon nie tylko do dzwonienia

Obecnie większość osób używa telefonu praktycznie przez cały czas i nie chodzi jedynie o rozmowy, ale przede wszystkim o korzystanie z Internetu i innych funkcji, jakie są dostępne. W zależności od modelu można znaleźć smartfony z aparatem fotograficznym, który robi zachwycające zdjęcia i z kamerą, którą można nagrywać filmy w jakości 4K. Oczywiście nie każdemu takie opcje będą potrzebne, a więc warto zapoznać się ze specyfikacją konkretnego modelu przed zakupem. Zrezygnowanie z wysokiej jakości aparatu i kamery pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Oprogramowanie i pojemność baterii

Najwięcej modeli dostępnych smartfonów ma system Android, choć równie popularny jest systemiOS, który oczywiście znajduje się w telefonach marki Apple. Ciężko jest stwierdzić, który z systemówjest lepszy, bo każdy użytkownik ma swoje zdanie w tej kwestii, a każde z urządzeńdaje dużemożliwości personalizacji. W rankingach przewagę często zyskuje system iOS, który ceniony jest zaznakomitą optymalizację, a przy okazji zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym parametrem jest pojemność baterii i szybkość jej ładowania. Przyjmuje się, że najmniejsza pojemność powinna wynieść przynajmniej 4000 mAh, która pozwoli na używanie smartfona przez przynajmniej jeden dzień. Należy przy tym pamiętać, że większa pojemność oznacza dłuższe ładowanie, choć producenci rozwiązali już ten problem i w wielu modelach dostępna jest funkcja Quick Charge, co oznacza, że smartfona można naładować w zaledwie kilkadziesiąt minut. Jeśli zatem ktoś zamierza intensywnie użytkować to urządzenie, to jest to ważny parametr, którego nie wolno pominąć.

Zobacz również  Zalety ASO - czyli dlaczego warto skorzystać z usług pozycjonowania aplikacji mobilnych?

Smartfon-urządzenie do przeglądania Internetu

Wiele osób korzysta ze smartfona jak z komputera, a więc przy zakupie należy zwrócić uwagę na procesor i pamięć RAM, które odpowiadają za szybkość działania urządzenia. Każda marka ma swoją własną nazwę procesora i czasami ciężko jest się zorientować, co oznaczają te nazwy. Najważniejsze jest to, by wybrać telefon z procesorem nie starszym niż 3 lata, a ciekawe modele można znaleźć na stronie https://www.neo24.pl/gsminavi/smartfony.html

Oprócz procesora nie wolno zapomnieć też o pamięci RAM, która im większa, tym daje więcejmożliwości. Najtańsze modele wyposażone są w pamięć 2GB, co jednak nie pozwoli na intensywneużytkowanie. Mniejsza pamięć jedynie w iPhonie nie będzie miała wpływu naużywanie telefonu, gdyżzastosowane w tych modelach aplikacje są dużo mniej wymagające niż u innych producentów. Donormalnego użytkowania najlepiej wybrać model o pamięci przynajmniej 4 GB.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *