Rodzaje systemów kadrowo-płacowych 

biuro-ksiegowosc

Skuteczne i sprawne zarządzanie zasobami ludzkimi oraz kwestiami wynagrodzeń jest ważne szczególnie w większych firmach, w których papierowe wersje wszystkich dokumentów wprowadzają jedynie chaos. Co ciekawe, również mniejsze firmy, zatrudniające nawet jedynie kilka osób, decyduje się na korzystanie z cyfrowych systemów kadrowo-płacowych. Zanim jednak podejmie się decyzję o przejściu na taki system, warto poznać najlepsze programy. 

Unit4 TETA HR

Usprawnianie pracy działu kadr jest coraz powszechniejszym procederem, szczególnie ze względu na dostępność sporej ilości naprawdę dobrze sprawdzających się w praktyce narzędzi. Wśród wskazywanych przez ekspertów za najlepsze można znaleźć UNIt4 TETA HR. Świetnie sprawdza się jako system kadrowo-płacowy w średnich oraz dużych przedsiębiorstwach o rozproszonej strukturze. Co ciekawe, za pomocą tego narzędzia można obsługiwać nie tylko platformę przeznaczoną dla menadżerów, ale też osób pochodzących z instytucji holdingowych. Dodatkowo program posiada funkcje samoobsługi pracowniczej. Program nadaje się do większych organizacji głównie dlatego, że w jednym miejscu możliwe jest obsługa kadrowa każdego pracownika, do tego zarządzanie rozwojem oraz naliczanie stosownego wynagrodzenia. Interesujące dane przedstawiane są w postaci rzetelnych raportów, a dane o pracownikach przechowywane są od pierwszego dnia pozyskania ich do pracy.

R2platnik

Systemy kadrowo-płacowe są dzisiaj coraz mocniej rozbudowywane i poszerzane o kolejne opcje dodatkowe. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ na program R2platnik składa się kilka kolejnych modułów, do lepszego zorganizowania i skompletowania niezbędnych danych. Ewidencja czasy pracy, zarządzanie oraz pilnowanie umów podpisywanych z pracownikami oraz wyliczanie wynagrodzenia na podstawie dokumentów oraz przepracowanych godzin to jedynie część pomocnych opcji, jakie w nim znajdziemy. Ów nowoczesny system kadrowo-płacowy jest w stanie również powiadamiać o tracących ważność badaniach lekarskich czy o szkoleniach BHP. Za sprawą generowania nie tylko jednej listy płac sprawdza się również w biurach rachunkowych.

Zobacz również  Pięć zasad skutecznego zarządzania projektami

Promax Płatnik

To kolejna propozycja jednych z najlepszych systemów kadrowo-płacowych, dostępnych obecnie na rynku do dyspozycji przedsiębiorców. Program w tym przypadku nie tylko dysponuje własnymi modułami, ale jednocześnie zezwala na definiowanie swoich własnych, indywidualnych parametrów. W programie można między innymi przygotować automatycznie listę płac, kopiując niezbędne dane z poprzednich miesięcy albo na podstawie wskazanych na początku schematów. W części kadrowej możemy spodziewać się możliwości katalogowania i przechowywania dowolnych danych osobowych oraz tworzenie podręcznego, przyjemnego w obsłudze archiwum.

LeftHand Kadry i Płace

Jeśli ktoś szuka kompleksowego systemu kadrowo-placowego, powinien koniecznie poznać właśnie to narzędzie. W programie istnieje możliwość sporządzania naliczeń różnego typu, w tym tworzenia listy płac oraz listy absencji poszczególnych pracowników. Co więcej, narzędzie pozwoli na rozliczanie się z pracownikami zatrudnionymi w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie czy na kontrakcie menadżerskim.