Jaki bank wybrać?

porada przedsiębiorcy

Kwestia oszczędzania i pieniędzy jest bardzo często dość sporna. Niektóre osoby zawzięcie bronią postawy, że pieniędzy absolutnie nie powinno się trzymać w banku. Zazwyczaj są to starsi ludzie, które obawiają się, że ktoś ich okradnie. Większość osób jednak prowadzi rachunki ROR, a także inwestuje swoje pieniądze w akcje, obligacje i lokaty bankowe. Wybór banku to ważna kwestia w życiu każdego człowieka.

Jaki bank wybrać?

Obecnie banki prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej atrakcyjnych dla klienta usług. Dają wiele obietnic, jednak czy rzeczywiście wszystkie je spełniają? Jak wybrać instytucje finansową, której powierzy się swoje fundusze, a nieraz nawet oszczędności życia? Przede wszystkim, ludzie chcą wybierać bank, któremu mogą zaufać. Warto oddać swoje pieniądze instytucji, która pokazuje otwarcie zasady swojego działania i oferuje klientowi przejrzystą i zrozumiałą ofertę. Sprawdź co proponuje Nest Bank.

Bardzo istotna jest obsługa klienta. Zwłaszcza starsze osoby mają problemy ze zrozumieniem zasad, na jakich funkcjonować ma przykładowo ich konto. Wówczas na pewno dobrze jest, jeśli mogą porozmawiać z przedstawicielem, który wyjaśni im zasady danej oferty. Warto wybrać bank, który posiada dużo placówek, najlepiej również jakąś w naszej bliskiej okolicy. Młodzi ludzie stawiają na instytucje finansowe, które dają opcje zakładania i otwierania kont przez Internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, nie wymagające nawet wyjścia z domu i pozwalające uniknięcia stania w długich kolejkach do punktu obsługi klienta.

Zobacz również  Ile zarabia punkt odbioru paczek?

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania oferty bankowej?

Wybierając bank, z pewnością należy zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki. Przede wszystkim, należy sprawdzić, czy konto ROR jest prowadzone bezpłatnie. Większość finansowych instytucji pozarządowych pobiera opłaty za prowadzenie konta. Nie są to duże koszty, jednak warto wiedzieć ile miesięcznie będzie taka opłata wynosić. Niekiedy konto bankowe może być zupełnie bezpłatne, ale w zamian za to trzeba wziąć kartę kredytową, która miesięcznie musi wygenerować jakiś obrót. Jeśli nie planuje się kupować niczego na kredyt, nie warto korzystać z instytucji, która takie obostrzenie wprowadza.

Kolejną rzeczą, jaką należy sprawdzić jest to, jakie produkty dodatkowe można wybrać. Zazwyczaj jest to karta debetowa, na którą zbierać można punkty cash-back lub możliwość założenia konta oszczędnościowego, które posiada jakieś oprocentowanie w skali roku. Na pewno część środków warto odkładać na taki rachunek. Niestety, nie można z niego swobodnie korzystać. Jeśli chce się wykorzystać część środków z oszczędnościówki, należy z powrotem przelać ją na ROR. Przeglądając ofertę danej instytucji powinno się również sprawdzić, jakie są warunki zamknięcia konta. Niekiedy zdarza się sytuacja, że warunki umowy zmieniają się i przestają nas zadowalać. Warto wybrać rodzaj umowy, który umożliwia w miarę swobodne jej zamknięcie, bez dłuższych okresów karencji, opłat karnych i podobnych kruczków prawnych.

Zobacz również  3 narzędzia niezbędne w pracy księgowej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *