Jaki akcesoriów do klimatyzacji potrzebuję?

Klimatyzator jeszcze do niedawna uznawany był za luksus, ale obecnie coraz częściej spotyka się go w domach czy mieszkaniach, gdyż jest niezwykle przydatny w czasie letnich upałów Poczucie przyjemnego chłodu sprawia, że nawet w najbardziej upalne dni pracujemy czy odpoczywamy w pomieszczeniu, w którym panuje komfort termiczny. By klimatyzator dobrze działał, musimy pamiętać o odpowiednich akcesoriach do klimatyzacji.

Czy musimy kupować akcesoria do klimatyzacji? Czym są pompki skroplin?

Dostępne w sklepach zestawy klimatyzacyjne są wyposażone we wszystkie elementy niezbędne do ich montażu i sprawnego funkcjonowania. Czasami jednak standardowe rozwiązania nie mogą być zastosowane i trzeba kupić i zamontować dodatkowe akcesoria do klimatyzacji. Mogą być potrzebne pompki skroplin, które służą do odprowadzenia wody z klimatyzatora w dowolne miejsce. Przydają się wtedy, gdy w urządzeniu nie ma odpowiedniego spadku dla odprowadzania skroplin. Nawet najmniejsze pompki skroplin radzą sobie z odprowadzeniem wody na wysokość 8 – 10 m powyżej miejsca usytuowania jednostki wewnętrznej. Trzeba pamiętać o systematycznym serwisowaniu i czyszczeniu, co wynika ze zmniejszonej średnicy przepływu wody. Ponadto, montaż pompki wymaga najczęściej zastosowania specjalnych korytek maskujących.

Kupujemy akcesoria do klimatyzacji. Czym są filtry?

We wszystkich klimatyzatorach są standardowe filtry powietrza, które są wielokrotnego użytku i trzeba je czyścić. Ponadto, czasami mają także filtry uzdatniające, które odpowiadają za jakość wdychanego przez nas powietrza. Mogą usuwać zanieczyszczenia, bakterie i niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Tego rodzaju akcesoria do klimatyzacji są najczęściej elementami dodatkowymi, stosowanymi podczas produkcji klimatyzatorów i służą jednorazowemu zużyciu. Co pewien czas musimy je wymieniać.

Zobacz również  Jak obliczyć wysokość raty kredytu dla firm?

Przydatne akcesoria do klimatyzacji – uniwersalne piloty sterujące

Obsługa klimatyzatora bez odpowiedniego pilota byłaby bardzo trudna. Urządzenia dodawane do zestawu bywają zawodne, więc warto dokupić uniwersalny pilot. Takie akcesoria do klimatyzacji pasują do wielu modeli klimatyzatorów i mają wszystkie funkcje, w które wyposażone są standardowe urządzenia sterujące, dołączane do systemów klimatyzacyjnych. Uniwersalne piloty są proste w obsłudze, a aby zacząć je użytkować wystarczy wprowadzić odpowiedni kod, odpowiadający modelowi klimatyzatora.

Czy przyda się uchwyt do mocowania jednostek zewnętrznych?

Montując jednostkę zewnętrzną klimatyzacji warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty, które produkuje się jako wsporniki stałe, przesuwne oraz składane. Takie akcesoria do klimatyzacji ułatwiają montaż, a poprzez możliwość ich regulacji oraz wypoziomowania zapewniają prawidłowe położenie jednostki zewnętrznej. W zestawie najczęściej znajduje się dodatkowo komplet kołków rozporowych. Uchwyty są zazwyczaj estetycznie wykonane i nie szpecą ściany budynku.

Szukając klimatyzatora, zwróćmy uwagę także na to, czy musimy zakupić dodatkowe akcesoria do klimatyzacji. Dobrze dobrane urządzenie wraz z dodatkami zapewni nam komfort termiczny w upalne dni.