Czego nie może zabraknąć w biurze, nawet w dobie komputerów

Jeżeli myślisz, że wszystkie narzędzia niezbędne do pracy kryją się w Twoim komputerze służbowym, a w razie braku któregoś z nich wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, to ten artykuł szybko udowodni Ci, że jesteś w błędzie. Zobacz, które przedmioty są nadal potrzebne w każdym biurze.

Bez kalendarza ani rusz!

Jeśli uważasz, że informacje o spotkaniach biznesowych oraz deadline’ach wystarczy zapisać w elektronicznej wersji kalendarza, to z pewnością zmienisz zdanie, gdy zajdzie potrzeba sprawdzenia ważnego terminu w trakcie trwania półgodzinnej aktualizacji Twojego komputera. Kalendarz książkowy to podstawowe narzędzie pracy każdego, kto pracuje w zespole projektowym, ale także niezastąpiony pomocnik sekretarki oraz menedżera. Możesz w nim zapisać nie tylko informacje o miejscu i godzinie spotkania z klientem,  ale również zanotować numer telefonu lub podsumować najważniejsze ustalenia wynikające z właśnie przeprowadzonej rozmowy. Jeżeli rzadko jeździsz na spotkania, a Twoim miejscem pracy jest przede wszystkim biurko, to przyda Ci się duży terminarz wiszący na ścianie z tygodniowym podziałem kart. Będziesz mógł w nim zaznaczyć ważne daty oraz wpisać kilka informacji o planowanych przedsięwzięciach.

Poza kalendarzem pracodawca powinien wyposażyć Cię także w notesy, samoprzylepne karteczki do zapisywania danych oraz długopisy i ołówki. Choć większość dokumentów będziesz tworzył za pomocą komputera, to skomplikowany schemat naszkicujesz szybciej dzięki użyciu zwykłej kredki niż profesjonalnych programów graficznych.

Zobacz również  Chcesz założyć konto walutowe dla swojej firmy?

Biurowe must have

Czego jeszcze nie może zabraknąć w żadnym biurze? Do grupy niezbędnych akcesoriów pracownika biurowego z pewnością zaliczyć można tradycyjny kalkulator. Oczywiście, każdy posiadacz firmowego komputera dysponuje elektroniczną wersją tego przyrządu, lecz jest ona bezużyteczna, gdy nagle zawiesi się komputer. W takiej sytuacji tłumaczenie klientowi lub partnerowi biznesowemu, że nie obliczysz dla niego ceny wybranego pakietu, ponieważ nie działa Twój komputer nie wygląda poważnie, miej więc zawsze w zanadrzu tradycyjny kalkulator.

BannerFrau kalkuliert am Schreibtisch mit Taschenrechner

Niezbędny w każdym biurze jest także zegar ścienny, który wyznacza pracownikom początek i koniec pracy. Choć aktualna godzina jest wyświetlana na ekranie Twojego monitora, to jednak nie jest ona zsynchronizowana z godziną widoczną na komputerach pozostałych osób. Aby więc uniknąć chaosu przy umawianiu wewnątrzfirmowych spotkań, warto zawiesić we wszystkich pomieszczeniach zegary wskazujące tę samą godzinę.

W dobie komputerów większość sprzętów ma swoje odpowiedniki elektroniczne, lecz nie znaczy to wcale, że ich tradycyjne wersje przestały być potrzebne. Jest wręcz przeciwnie, o czym możesz się przekonać chociażby podczas awarii zasilania laptopa lub włączenia się serii aktualizacji systemu.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *