Czego nie może zabraknąć w biurze, nawet w dobie komputerów

Jeżeli myślisz, że wszystkie narzędzia niezbędne do pracy kryją się w Twoim komputerze służbowym, a w razie braku któregoś z nich wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, to ten artykuł szybko udowodni Ci, że jesteś w błędzie. Zobacz, które przedmioty są nadal potrzebne w każdym biurze.

Bez kalendarza ani rusz!

Jeśli uważasz, że informacje o spotkaniach biznesowych oraz deadline’ach wystarczy zapisać w elektronicznej wersji kalendarza, to z pewnością zmienisz zdanie, gdy zajdzie potrzeba sprawdzenia ważnego terminu w trakcie trwania półgodzinnej aktualizacji Twojego komputera. Kalendarz książkowy to podstawowe narzędzie pracy każdego, kto pracuje w zespole projektowym, ale także niezastąpiony pomocnik sekretarki oraz menedżera. Możesz w nim zapisać nie tylko informacje o miejscu i godzinie spotkania z klientem,  ale również zanotować numer telefonu lub podsumować najważniejsze ustalenia wynikające z właśnie przeprowadzonej rozmowy. Jeżeli rzadko jeździsz na spotkania, a Twoim miejscem pracy jest przede wszystkim biurko, to przyda Ci się duży terminarz wiszący na ścianie z tygodniowym podziałem kart. Będziesz mógł w nim zaznaczyć ważne daty oraz wpisać kilka informacji o planowanych przedsięwzięciach.

Poza kalendarzem pracodawca powinien wyposażyć Cię także w notesy, samoprzylepne karteczki do zapisywania danych oraz długopisy i ołówki. Choć większość dokumentów będziesz tworzył za pomocą komputera, to skomplikowany schemat naszkicujesz szybciej dzięki użyciu zwykłej kredki niż profesjonalnych programów graficznych.

Zobacz również  Mikroprzedsiębiorca – kiedy musi on posiadać konto bankowe?

Biurowe must have

Czego jeszcze nie może zabraknąć w żadnym biurze? Do grupy niezbędnych akcesoriów pracownika biurowego z pewnością zaliczyć można tradycyjny kalkulator. Oczywiście, każdy posiadacz firmowego komputera dysponuje elektroniczną wersją tego przyrządu, lecz jest ona bezużyteczna, gdy nagle zawiesi się komputer. W takiej sytuacji tłumaczenie klientowi lub partnerowi biznesowemu, że nie obliczysz dla niego ceny wybranego pakietu, ponieważ nie działa Twój komputer nie wygląda poważnie, miej więc zawsze w zanadrzu tradycyjny kalkulator.

BannerFrau kalkuliert am Schreibtisch mit Taschenrechner

Niezbędny w każdym biurze jest także zegar ścienny, który wyznacza pracownikom początek i koniec pracy. Choć aktualna godzina jest wyświetlana na ekranie Twojego monitora, to jednak nie jest ona zsynchronizowana z godziną widoczną na komputerach pozostałych osób. Aby więc uniknąć chaosu przy umawianiu wewnątrzfirmowych spotkań, warto zawiesić we wszystkich pomieszczeniach zegary wskazujące tę samą godzinę.

W dobie komputerów większość sprzętów ma swoje odpowiedniki elektroniczne, lecz nie znaczy to wcale, że ich tradycyjne wersje przestały być potrzebne. Jest wręcz przeciwnie, o czym możesz się przekonać chociażby podczas awarii zasilania laptopa lub włączenia się serii aktualizacji systemu.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *